Liptov Cyklo & Aqua Bus


Využite skvelú možnosť integrovanej dopravy naprieč Liptovom prostredníctvom Cyklo & Aqua Busu a JASNÁ Busu. Autobusy spájajú všetky významné turistické centrá a akvaparky na Liptove a vďaka nim môžu cyklisti a návštevníci Liptova cestovať bezplatne.

Autobusy premávajú od 1. júla  do 15. septembra medzi Podbanským, Vlkolíncom, Jasnou a Tatralandiou.

Cyklo & Aqua Bus je ZADARMO pre držiteľov LIPTOV Region Card. Autobus je prispôsobený na prevoz 10 bicyklov a bude premávať v piatok – sobotu – nedeľu na týchto linkách:


Linka A

  • Tatralandia – Lipt. Mikuláš – Liptovský Ján – Liptovský Hrádok – Pribylina –  Podbanské – Pribylina – Liptovský Ján – Liptovský Mikuláš – Tatralandia

     

Linka B

  • Tatralandia – Liptovská Sielnica – Bešeňová – Lúčky – Ružomberok-Biely Potok – Vlkolínec – Hrabovo – Ružomberok – Lúčky – Bešeňová – Liptovská Sielnica – Tatralandia

Linka C - JASNÁ Bus

  • Jasná – Tatralandia – Jasná

  • Linka C je pre držiteľov LIPTOV Region Card a GO PASS zadarmo, na uvedenej trase premáva denne.


Ako autobusy fungujú?

V Cyklo & Aqua Buse cestujúcim poskytne INFORMÁTOR info o všetkých atrakciách a cyklotrasách, Ceste za dobrodružstvom a možnostiach využitia zliav s LIPTOV Region Card.

Priamo v CyKlo & Aqua Buse si môžete zakúpiť LIPTOV Region Card za cenu 3 € (pre občanov a ubytovaných v Klastri LIPTOV a OOCR Region Liptov) alebo za 5 € (pre občanov a ubytovaných mimo Klastra LIPTOV a OOCR Region LIPTOV).

Vzhľadom na obmedzenú kapacitu prepravy bicyklov (10 bicyklov) odporúčame využiť rezervačnú službu na prepravu bicyklov. Zaslaním mailu s uvedením dátumu, počtu prepravovaných bicyklov, odkiaľ a kam na adresu cyklobusliptov@gmail.com najneskôr deň vopred si klient môže zarezervovať prepravu bicyklov.

 

Projekt je financovaný z prostriedkov štátnej dotácie Oblastných organizácií CR REGION LIPTOV, Liptovský Ján Turizmus a OOCR Jasná. Celkové náklady predstavujú 32 000 €.

Grafikon Cyklo & Aqua Busu (PDF)